“Draudzības un piedzīvojumu stasts: ceļojums pa Rumāniju uz kemperiemardraugiem 2023”

Tas bija milzīgs ceļojums, kas mums atklāja nezināmu splašumu sun noslēpumus. Mūsu ceļinieku kompānija ir devusies no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uz Rumāniju, un katrs no mums jau ir jutis adrenalīna paisumu kā lielu atklājumu. Sirds pukstēja unisonā ar riteņu troksni, kad mēs steidzāmies pie draugiem, gaidīdami neaizmirstamos piedzīvojumus. Satraukums un prieks no tikšanās ar draugiem lika mūsu Kemperam skriet pēc iespējas ātrāk, bet katra minūte šķita mūžīga, tik ļoti mēs gaidījām šo notikumu.

Mūsu sirdis piepildījās ar prieku, kad mēs ieradāmies termināļa Kempingā Ungārijā. Ilgais ceļojums pa Rumāniju sakas ar kopējo entuziasmu, un mēs bijām priecīgi tikties ar mūsu draugiem karavānas piedzīvojumos.

Pēc ierašanās mūs sagaidīja ar smaidiem un apskāvieniem, it kā mēs nebūtu tikušies gadiem ilgi. Sveiciena galds bija pilns ar dažādiem gardumiem un cienastu, ko mūsu draugi bija sagatavojuši mīlestībai.

Mēs pulcējāmies ap galdu, sadalījāmies savās vietās un sākām priecāties par sazināšanās laiku un sagatavošanos grandiozam piedzīvojumam.

Šajā dienā mēs bijām kā viena liela karavānu ģimene. Pieaugušie dalījās ar plāniem un idejām, bet bērni rotaļājās un smējās. Smiekli un prieks piepildīja gaisu, un mēs domājām, ka laiks ir apstājies, lai mēs varētu pilnībā izbaudīt šīs draudzības un tuvības momentus.

Dažu dienu laikā mēs pavadījām laiku kopā, gatavodamies ceļojumam pa Rumāniju. Mēs apmainījāmies pieredzei un padomiem, sagatavojām Kemperus garam ceļam un gatavojāmies satikties ar nezināmām vietām un piedzīvojumiem.

Katru dienu kempingā kļuva īpašs un neaizmirstams. Mēs pavadījām vakarus pie ugunskura, zem zvaigznēm, apmainījāmies ar stāstiem un iespaidiem, un tas padarīja mūs vēl tuvāk viens otram. Mēs jutāmies tā, it kā mūsu ceļojums būtu tikai sākums, un satiktu viņu ar prieku un atklātām sirdīm.

Un tā, ar enerģijas paisumu un tuvošanos, mēs devāmies uz grandiozu ceļojumu pa Rumāniju. Mūsu draudzība un piedzīvojumu gars bija mūsu uzticamie partneri šajā ceļā. Mēs zinājām, ka šīs brīnišķīgās dienas kempingā ir pamats mūsu neaizmirstamajām atmiņām un nostiprinājušas mūsu draudzības saites, kas mūs pavadīs vienmēr, neatkarīgi no tā, kur mūsu piedzīvojumi būs.

Labi, iekārtojieties ērtāk un tad sāksim mūsu ceļojumu.

Rumānijas sirdī mūs gaidīja unikāla pietura – Salina Turda. Tās bija senas sāls šahtas, kas tagad pārvērstas par pazemes parku ar ezeriem, alām un daudzām izklaidēm. Mēs ar bērnišķīgu sajūsmu braucām pa šo pazemes brīnumu, juzdami sevi kā īstus pētniekus, aizmirstot par laiku un mieru. Mēs ieradāmies Salina Turda – unikālas sāls šahtas, kas pārvērstas par pazemes parku. Nonākuši dziļāk zemes dzīlēs, mēs atradāmies citā pasaulē ar mīklām un noslēpumainu atmosfēru. Milzīgās alas, ko klāja sāls stalagmīti, un dziļie ezeri lika mums justies īstiem senlaiku pētniekiem. Pēc vietējo iedzīvotāju vārdiem, šī vieta savulaik bijusi sāls raktuve, bet tagad kļuvusi par apbrīnojamu pazemes parku ar alām, ezeriem un neparastu atmosfēru. Mēs nonācām alās kā pagātnes ceļotāji, aizmirstot par mūsdienu pasauli. Tā bija apbrīnojama Miksa daba un cilvēka radošums, un mēs bijām apburti par katru minūti, ko pavadījām šeit. Pēc piesātinātās ceļojuma dienas mūsu kompānija nolēma palikt pie sāļā ezera. Maģiskais saulriets, kas atspoguļojās ūdenī, un apkārtējās dabas klusums padarīja šo pieredzi neaizmirstamu un mierīgu. Mēs iekārtojām nometni tālu no pilsētas un baudījām vakara harmoniju ar dabu.

Atstādams aiz muguras noslēpumainās sāls alas, mūsu ceļš veda cauri, Transfagarašai, pirmais no diviem slavenajiem kalnu ceļiem, kas veda caur Karpatu. Transfagars ir īsts inženierzinātnes brīnums, kas šķērso stāvās kalnu virsotnes un kraujas. Mēs esam iekļuvuši kalna lielumā un viņu varenajās ainavās, kas pārplūdušas no sniega virsotnēm līdz zaļajiem mežiem. Kad mēs pacēlāmies augstāk un augstāk, zaļie meži nomainījās ar sniegbaltiem aizkariem. Te mēs pirmo reizi redzējām, kā lāči, kas palecas starp mašīnām, pievieno noslēpumainību šai brīnumainajai vietai. Šajā skatā mēs redzējām patieso dabas krāšņumu. Tuvojoties Trensfarašu virsotnei, mēs pamanījām, ka ceļš kļūst arvien pieprasītāks un aizraujošāks. Ar katru metru mēs apbrīnojām kalnu dabu, kas mainīja savu seju.

Mēs apzinājāmies, ka mums šeit ir savi stāsti un piedzīvojumi. Katrs no mums ir atradis savu, kas ir pelnījis apbrīnu un cieņu. Un tas ir tikai sākums mūsu piedzīvojumam. Pāreja bija mūsu priekšā kā no pasakas. Kalna virsotne izlauzās cauri mākoņiem un izskatījās tik skaista.

Saulrietā mēs atradām brīnišķīgu ūdenskritumu, ko ieskāva biezs mežs. Straujā ūdens strūkla un vēsais vējiņš mudināja mūs ieslīgt viņa mākonī un sajust dabas maģiju. Bez svārstīšanās mēs ielēcām vēsajā ūdenī, izbaudīdami bērnības priecīgās atmiņas.

Pēc peldes mēs sapulcējāmies pie ugunskura, kur mūsu draugi rūpējās par mums. Caur nakts debesīm rāvējslēdzēji šūpojās, piebilstot šim brīdim. Jautrās sarunas, dabas skaņas un draudzīgā atmosfēra padarīja šo vakaru neatkārtojamu. Mēs vakariņojām, baudīdami siltu ugunskuru un viens otra sabiedrību, juzdamies kā daļa no lielas dabas simfonijas.

Ar mūsu sirdsapziņas pārmetumiem mēs devāmies uz nākamo mūsu ceļojuma punktu – Drakulas pili. Kad viņš paslējās virs mums kā pagātnes rēgs, mēs sajutām šausmas un trīsas, kas saistītas ar Drakules vampīra leģendu. Pils mūs saistīja ar savu mistiku un noslēpumiem. Katrā stūrī šķita, ka tie ir slepeni noslēpumi. Pils iekšpusē, arhitektūra un sienas it kā stāstīja savus stāstus, bet mums atlika tikai uzminēt, kas te īsti notika.

Viņa drūmie mūri un Gotiskā arhitektūra radīja daudz emociju, no trīsas līdz šausmām. Katrā stūrī mēs redzējām mazus noslēpumus un leģendas, kas skanēja tik pārliecinoši, ka šķita, ka pagātnes gari atdzīvojas mūsu priekšā. Tas bija aizraujošs piedzīvojums, kas pievienoja mistikas un noslēpumainības daļu mūsu ceļojumam.

Pēc Drakulas pils fasādes mūsu maršruts atradās Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē.

Karstajā Rumānijas saulē, kad temperatūra pacēlās līdz +42 grādiem, mūsu ceļojums kļuva par īstu pārbaudījumu. Bet mēs esam atraduši veidus, kā tikt galā ar šo karstumu un baudīt piedzīvojumu.

Mums bija slepens oāze – vēss baseins, kas kļuva par mūsu glābiņu no nakts dienas. Ik pa brīžam mēs ietriecāmies viņa atspirdzinošos ūdeņos, juzdami nogurumu un karstumu zem ūdens strūklas.

Rīta agrais akrobāts bija kļuvis par mūsu rituālu – īpaši patīkamu un atspirdzinošu rīta dzērienu. Mēs gatavojāmies jaunajai piedzīvojumu dienai, aizmirstot par karstumu un domājot tikai par ceļojuma priekiem.

Tādā veidā, ar vēsu peldbaseinu un rīta aperoli, mēs ar vieglumu tikām galā ar rumāņu karstumu, neļaujot sabojāt mūsu jautro un aizraujošo ceļojumu. Mēs esam gatavi pieņemt visus izaicinājumus, kas dod mums ceļojumu, un izbaudiet katru šīs spilgtās un neaizmirstamās brauciena laiku. Vakarā mēs devāmies uz Rumānijas galvaspilsētu.

Pilsēta mūs pārsteidza ar savu daudzveidīgo seju. Šeit harmoniski sagriežas senā arhitektūra, kas palikusi no viduslaiku laikiem, un mūsdienīgas ēkas. Mēs pastaigājāmies pa ieliņām, pilnu vēsturi, apskatījām slavenās platības un pieminekļus, kā arī izmēģinājām nacionālos ēdienus, lai ieskatītos Rumānijas kultūrā.

Katrā piedzīvojumā ir neizbēgami sastopami sarežģījumi, bet tieši tie dod mūsu stāstiem dziļumu un jēgu.

Tāpat kā Indiānas Džonsas stāstos, mūsu ceļā nebija nekādas grūtības. Mūsu ceļojums pavadīja automobiļa lūzumus uz kalnu serpantīniem un neprognozējamām situācijām uz ceļa, kā arī ar orientāciju, neapšaubāmi izbaudīja mūsu izturēšanos un saliedētību. Bet mēs nezaudējām kaujas garu un atradām risinājumus kopā, kļūdami vēl tuvāk viens otram un vēl lielākai komandai. Ceļojumi māca mums būt stipriem un gataviem jebkuriem testiem, kā īstiem draugiem un gatavību pārvarēt visas sarežģītības.

Mēs devāmies ceļā, lai iekarotu otro kalnu, ko sauc par Transalpinu – visaugstāko ceļu Rumānijā.

Mūsu Kemperi lēnām kāpa pa kalnu serpantīniem, un mums priekšā parādījās Rumānijas augstākais ceļš – Transalpina. Kad mēs pacēlāmies augstāk, mums apkārt mainījās ainavas, un mēs iegājām piedzīvojumu atmosfērā un kalnos. Gaiss kļuva aukstāks, bet mūsu sirds sitās unisonā ar kalnu trases pulsāciju.

Mēs bijām pārsteigti par dabas skaistumu, kas mūs apņēma ar katru ceļa kilometru. Izbalējušās kalnu virsotnes, zaļie meži un kalnu ezeri veidoja satriecošu gleznu, un it kā segums mazinātu robežu starp īstenību un fantāzijas pasauli. Sugas lika mums aizmirst par laiku un aizrauties ar šo unikālo ceļu, kur katrs pagrieziens atklāja jaunus apbrīnojamus apvāršņus.

Bet, neraugoties uz sajūsmu un apbrīnu, mums vajadzēja pārvarēt sarežģījumus. Transalpina trase, kas pazīstama ar savām stāvajām celtnēm un asiem pagriezieniem, prasīja no mums maksimālo koncentrāciju un iemaņas. Kalnu serpentīna ceļi bija īsts izaicinājums, un mums nācās cīnīties ar gleznainiem, bet reizēm bīstamiem apstākļiem.

Kad mūsu kemperim nācās pārvarēt akmeņaino trases posmu, mēs tik tikko turējām elpu. Ar katru pagriezienu mēs jutāmies pārliecināti, ka kalni pārbauda mūsu noturību un apņēmību. Bet mēs nepadodamies. Katrs no mums jutās kā īsts sava piedzīvojuma varonis, un mēs bijām gatavi cīnīties par katru nobraukto metru.

Ar katru pagriezienu mēs jutāmies pārliecināti, ka kalni pārbauda mūsu noturību un apņēmību. Bet mēs nepadodamies. Katrs no mums jutās kā īsts sava piedzīvojuma varonis, un mēs bijām gatavi cīnīties par katru nobraukto metru. , kad satikāmies ar neparedzētu situāciju uz šaurā ceļa, mums nācās strādāt ar komandu, lai pārvarētu grūtības. Ceļojuma beigās, kad bijām sasnieguši virsotni, mūsu sirdis piepildījās ar lepnumu un prieku. Mēs esam iekarojuši šo kalnu pāreju, un katrs mirklis ir kļuvis vērtīgs mūsu atmiņai. Mūsu ceļinieku kompānija izbaudīja uzvaras un piedzīvojumu garu, un mēs apzinājāmies, ka tieši šādi mirkļi padara mūsu dzīvi spilgtu un neaizmirstamu.

Transalpina trase kļuva ne tikai par mūsu piedzīvojumu kulmināciju, bet arī par mūsu spēka un apņēmības simbolu. Mēs sapratām, ka īstie pētnieki ir gatavi pārvarēt grūtības un riskēt jaunu atklājumu dēļ. Mūsu stāsts, kas piepildīts ar draudzību, savstarpēju atbalstu un neticamiem piedzīvojumiem, paliks mūžīgs mūsu sirdīs, un mēs zinām, ka mums priekšā vēl ir daudz noslēpumainu trasi un apbrīnojamu ceļojumu, ko mēs ar prieku pieņemam.

Pēc aizraujoša un aizraujoša ceļojuma pa Transalpinu, mūsu ceļotāju grupa nolēma atzīmēt šo uzvaru pie kalnu ezera. Vakara saulē, kad debesis bija sarkanas un oranžas, mēs apmetāmies ezera krastā, izbaudīdami lielisku kalnu virsotni.

Mūsu Kemperi kļuva par mazu restorānu uz riteņiem, bet mūsu draugs, apēdis pavārs, pārvērta pusdienu zonu karaliskajā ēdamistabā. Mēs apsēdāmies pie galda un sākām baudīt maltīti, kas bija sagatavotas mīlestībai un rūpei. Svaigu zāli un garšvielu smarža piepildīja gaisu, un mūsu kuņģi sāka priecāties par prieku.

Mēs dalījāmies iespaidos par mūsu ceļojumu, apbrīnodami, kā kalni ir mainījuši mūs un mūsu pasaules redzējumu. Smiekli un prieku piepildīja mūsu galds, un mēs zinājām, ka tās nav tikai vakariņas, bet gan īpašs rituāls, kas vienoja mūs viens ar otru.

Katrs ēdiena gabaliņš kļuva par mūsu vienotības simbolu, un mēs sapratām, ka patiesa ceļojumu vērtība ir viņu spējas apvienot draugus un radīt neaizmirstamus mirkļus. Ezers, kalni un gards ēdiens kļuva par mūsu ģimenes daļu, un šīs karaliskās vakariņas paliks mūsu sirdīs mūžīgi, atgādinot mums, ka piedzīvojumi nav tikai par vietām, bet arī par cilvēkiem, ar kuriem mēs viņus dalām.

ēc aizraujoša un aizraujoša ceļojuma pa Rumāniju, mūsu nogurusī, bet apmierinātā ceļotāju kompānija nolēma ņemt nelielu pārtraukumu un apmesties omulīgā kempingā ar termātiem avotiem uz vienu dienu pirms ilga ceļa mājup.

Mēs esam ieradušies šajā vietā, un mūsu nogurums ir izkusis zem dabas skaņas un saules stariem.

Mēs uzstādījām mūsu automājas sakoptajā kempinga teritorijā un nezaudējām laiku pie termināļiem. Viņu siltie, ārstnieciskie ūdeņi piedāvāja mūsu nogurušajiem ķermeņiem ekskluzīvu relaksu un atjaunošanu. Katrs no mums atrada savu vietu, lai ieskatītos termiskajos vannos un ļautu karstā ūdenī izlādēt saspringtus muskuļus.

Pulkstenis rādīja stundām ilgi, bet pulkstenis šķita lidojam acumirklī, kad mēs izbaudījām dabisko dabu. Smiekli un prieka saucieni piepildīja gaisu, un mēs jutāmies tā, it kā katrs šīs īsās atpūtas brīdis būtu īpašs un nozīmīgs.

Vakarā, noguruši un atpūtušies, mēs sapulcējāmies pie ugunskura, lai baudītu gardu ēdienu un draudzīgu sarunu. Mēs runājām par piedzīvojumiem Rumānijā, stāstījām viens otram stāstus un plānojām nākotnes ceļojumus.

Pēc nakts iestāšanās mēs aizgājām gulēt, lai izbaudītu dabas klusumu un mieru zem zvaigžņotajām debesīm. Šī diena kempingā ar termātiem avotiem sagādāja ne tikai fizisko spēku, bet arī garīgo labklājību.

Nākamajā rītā, gatavodamies mūsu ceļojumam uz mājām, mēs atstājām Kempingu. Mēs atgriezāmies pie mūsu ceļojuma ar jaunu enerģiju un vēlmi sastapt jaunus piedzīvojumus, zinādami, ka viņiem vienmēr būs jāpavada miers un atkopšanās.

Mūsu plāni jau būtu gatavi: doties mājās pēc pārsteidzoša ceļojuma pa Rumāniju. Bet, kā tas bieži notiek ar īstiem ceļotājiem, maģiskie momenti un negaidītās idejas maina visu.

Kad mēs dzirdējām par Diku termālo avotu Slovākijā, mūsu sirdis pieklaudzināja ar jaunu satraukumu un vēlmi turpināt mūsu piedzīvojumu. Padomājuši un apspriedušies, mēs pieņēmām lēmumu mainīt plānus un doties uz šo noslēpumaino vietu.

Ierodoties notikuma vietā, mēs bijām pārsteigti par viņa mežonīgo skaistumu. Termiskais avots bija apslēpts ar bieziem kokiem un tikai ūdens troksnis un putnu dziedāšana norādīja uz viņa atrašanās vietu. Mēs gandrīz uzreiz sapratām, ka tas bija tieši tas dabas stūrītis, kurā katrs no mums varēja sajust harmoniju ar apkārtējo pasauli un pilnībā atslābināties.

Vakars, kad mēs plānojām dalīties un turpināt savu ceļu, bija ātrāk, nekā bijām gaidījuši. Sēžot pie termālā avota, mēs apmainījāmies iespaidiem par mūsu piedzīvojumiem, smējāmies un reizēm pat apmulsuši, atcerēdamies par brīžiem, kuri kļuva par daļu no mūsu neaizmirstamajiem stāstiem.

Šis vakars bija pilns ne tikai ar prieku un smiekliem, bet arī skumjām, ka mūsu ceļojums gandrīz tuvojās beigām. Mēs apzinājāmies, ka katra pasaka agri vai vēlu beidzas, lai piekāptos jaunajiem piedzīvojumiem. Tāda ir ceļojumu daba – mūžīga maiņa un jaunu apvāršņu atklāšana.

Pateicības skatieniem un vēlējumiem turpināt savu ceļu drosmīgi un priecīgi, mēs dalījāmies, lai katrs no mums turpinātu savus piedzīvojumus patstāvīgi. Pēdējais skatiens uz draugiem, ar kuriem mēs esam dalījuši tik daudz prieka un satraukuma, bija piepildīti ar jauktām emocijām. Bet mēs zinājām, ka šis atvadu brīdis ir tikai īslaicīgs “pauze” mūsu draudzīgajā ceļojumā.

Un tā, zem zvaigžņotajām debesīm, kas piepildīja prieka un skumju jūtas, katrs no mums turpināja savu unikālo ceļu, zinādams, ka mūsu piedzīvojumi nebeidzas, bet tikai sākas atkal, lai piekāptos jaunajām, vēl interesantākajām vadībām mūsu pasakās.